Zagraniczne witryny o tematyce Delphi

http://www.torry.net

Najbogatsza, pod względem zasobów, witryna rosyjska (chociaż w wersji angielskiej). Sukcesywnie aktualizowana daje wykazy nowych pozycji w jakie została zaopatrzona w czasie ostatniego tygodnia.
Posiadane zasoby są posegregowane w 18 czytelnych kategoriach. Od razu kopiuje do PC użytkownika i udostępnia stronę autora w celu pobrania ostatniej wersji programu.

http://www.chilkatsoft.com

Ciekawa witryna oferująca wszystko: komponenty, artykuły i przykładowe programy nie tylko dla Delphi. Posiada skuteczną i szybką wyszukiwarkę oraz sporo linków do innych stron.
Programista może tam znaleźć dla siebie sporo ciekawych rzeczy. W przykładowych programach jest oczywiście sporo linków do profesjonalnych stron w celu kupna programu.

http://www.delphidabbler.com

DelphiDabbler.com jest bazą dla bibliotek kodu źródłowego Delphi, baz danych, fragmentów kodu, różnych artykułów programowych i podpowiedzi.
Programy, biblioteki kodu i fragmenty są napisane w Delphi Object Pascal i są open source . Wszystkie otwarte programy źródłowe dostępne na tej stronie zawierają szczegółowe informacje o programie. Niektóre strony szczegółowe zapewniają również informację o wszelkich zauważonych błędach, notatki instalacyjne, screeny itp.
Sekcja Delphi Library - zawiera kody źródłowe open source Delphi. Sekcja jest podzielona na trzy obszary: składniki, zbiór komponentów Delphi, projekty porzucone ( projekty biblioteki kodu, który nie jest już rozwijany).
Fragmenty i porady - ta część serwisu zawiera różne fragmenty kodu i podpowiedzi i wskazówki.
Artykuły - ta strona zawiera listę 25 artykułów i tutoriali, które omawiają różne aspekty programowania. Wiele artykułów obejmują przykłady kodu źródłowego w Delphi Pascal.

http://www.delphi-jedi.org

Projekt Jedi, ma ponad 300 komponentów wizualnych oraz archiwum artykułów. Na forach Jedi uczestnicy mogą używać, powielać, modyfikować i rozpowszechniać zawarte tam materiały o ile nie są one objęte prawem autorskim.
Nie należy wysyłać na forum wiadomości HTML lub w innym stylu, obowiązkowym jest standard plików tekstowych.

http://www.delphipages.com

Witryna oferuje opcję Pliki do Pobrania z której można ściagnąć komponenty pogrupowane w 20 kategoriach z podziałem na pliki darmowe i shareware.
Ponadto wyszukiwarka uwzględnia w zasobach pliki ze źródłem. Funkcjonujące Forum gromadzi materiały również pogrupowane w podobnych (12) kategoriach.

http://www.appcontrols.com

AppControls.Com oferuje jedne z najlepszych komponentów shareware dla Borland Delphi i C ++ Builder . Strona internetowa oferuje możliwość pobierania komponentów, rejestracji tych produktów oraz zapewnia szybkie i kompetentne wsparcie techniczne.
W ramach pomocy można pobrać pliki pomocy pliki oddzielnie lub korzystać z hipertekstowych podręczników (ponad 3000 stron).

http://sodev.webzdarma.cz/

Strona zawieraja zbióry komponentów dla środowiska Borland Delphi i Borland CBuilder. Wszystkie komponenty są darmowym kodem źródłowym.
Ta strona jest przydatna dla programistów pracujących z Delphi lub CBuilder, w sumie około 50 aplikacji i komponentów.

http://www.delphisources.ru/

Na tej stronie znajdziesz różnorodne źródła , komponentów i oprogramowania napisanych w języku programowania Delphi (Object Pascal). W kolekcji tej witryny zebrano ponad 1100 przykładów kodu źródłowego Delphi; sekcja FAQ zawiera ponad 5000 pytań, odpowiedzi i rozwiązań problemów.
Informacje zawarte na tej stronie będą przydatne zarówno dla początkujących programistów uczyć programowania w Borland Delphi i doświadczonych programistów, którzy już opanowali Delphi / Pascal i pragnące poszerzyć swoją wiedzę i możliwości projektowania programów zawodowych.

http://pascal.developpez.com

Francuski vortal ukierunkowany na programowanie w różnych językach. Delphi, wraz z Pascalem jest tam reprezentowane w działach: FORUM PASCAL, F.A.Q PASCAL, SOURCES, COMPILATEURS.
Na Forum Pascala znajdujemy 18 stron i na każdej setki tematów z problematyką Turbo Pascala (głównie), Lazarusa i Delphi.
Dział Pascal FAQ dysponuje 400 pytaniami z szeregiem wątków podpowiedzi.Materiały prezentowane w tym dziale mogą być nieodpłatnie wykorzystywane na użytek internautów.
Dział Sources oferuje komponenty, biblioteki i kompleksowe programy w zakresie: Flash Pascal (5), Free Pascal (28), Langage Pascal (7), Lazarus (45), Borland Pascal (129) oraz Inne (14).

http://www.techtutorials.net

TechTutorials oferuje katalog zawierający tysiące darmowych samouczków dla specjalistów IT, hobbystów, jak i użytkowników indywidualnych. Celem moderatorów tej witryny jest pomoc w rozwiązywaniu problemów z komputerem i nauka nowych technologii z wykorzystaniem wielu istniejących, darmowych pomocy jakie są dostępne w Internecie.
Witryna zawiera również fora dyskusyjne, bezpłatne oferty pracy dla programistów, darmowe subskrypcje czasopism, dokumentów i innych technicznych materiałów referencyjnych. Poradników z Delphi jest tam 14.

http://www.devsuperpage.com

Witryna www.devsuperpage.com jest stroną internetową zbudowaną przez programistów dla programistów. Członkostwo jest w niej darmowe. Gromadzi materiały z dziedziny programowania w Delphi, Microsoft, Android, iOS i Firemonkey dla .
Dysponuje materiałem liczącym ponad 21 milionów pytań i odpowiedzi w grupach dyskusyjnych. W tych grupach problematyka Delphi (Pascal) obejmuje 2822 tematy, CBuilder (C ++) - 114, JBuilder (Java) -34 a Kylix - 4 tematy.

http://www.delphitricks.com

Strona, zgodnie ze swoją nazwą, oferuje kody źródłowe komponentów i programów Delphi oraz samouczki do samodzielnego studiowania tych zagadnień.
Tutaj można znaleźć wiele przykładów kodów źródłowych, prezentowanych w grupach dyskusyjnych i na forach.
Powyższe materiały zgrupowane w kategoriach: ActiveX, Komponenty, Database, Files, Formy, Graficzne, Internet(Lan), Multimedia, Druk, System, Okna i Różne.

http://delphi.about.com

Witryna oferuje darmowe zestawy najlepszych komponentów Delphi, które funkcjonują już w Sieci na różnych stronach WWW.
Oto lista najlepszych zestawów komponentów Delphi (darmowych) z pełnymi źródłami:
1. Jedi - zestaw freewarowych VCL;
2. RxLIB - Rx-Lib to kompletny zestaw komponentów dla Borland C Builder Delphi, które pozwalają na budowanie elastycznych i robush interfejsów użytkownika, a co najważniejsze są one całkowicie bezpłatne;
3. LMD Tools - Freeware Edition LMD-Tools. - prawie 100 elementów, zupełnie za darmo;
4. Komponenty Delphi GT - komponent GT Pack to zestaw wizualnych i non-wizualnych komponentów;
5. Pro VCL Rozszerzenia Library (Prolib) - darmowa biblioteka komponentów dla Borland Delphi i Borland C ++ Builder. Zawiera 28 elementów i kilka użytecznych klas, procedur i funkcji.
6. Składniki Maxa dla Delphi - zestaw niektórych 15 komponentów Delphi z bezpłatnymi źródłami i plikami pomocy;
7. Delphi Programowanie VCL bezpłatny zestaw - ponad 40 elementów, wszystkie z pełnym kodem źródłowym.

http://www.downloadroute.com

Niemiecka witryna oferuje zakup różnych wersji Delphi oraz tutoriali, które umieszczają tam sami użytkownicy. Można tam dołączać również filmiki instruktarzowe.
Materiał ujęty jest w działy: Poradniki, Skrypty, Sterowniki i skatalogowany w 18 kategoriach. Istotną dla programowania jest kategoria Software Coding, która dysponuje dużą ilością oprogramowania - opis na 208 stronach.
Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce materiał dla programowania w Delphi zostaje zobrazowany na 10 stronach; selekcja materiału dla kategorii Freeware or Open Source zawęża tą ofertę do 2 stron, w sumie 60 pozycji.

http://www.itshareware.com

Duży vortal oferujący programy shareware posegregowane według 8 kategorii. Z punktu widzenia programisty istotną kategorią jest Software Developer.
Tam znajdujemy: Narzędzia i Komponenty, ActiveX, Kompilatory i Tłumacze, Komponenty i biblioteki, Bazy danych i sieci, Debugowanie, Narzędzia i Pomoc, Kod źródłowy oraz Narzędzia i Redakcja.
W każdym z powyższych działów znajdujemy pomocne dla programowania w Delphi materiały; najwiecej w dziale Kod źródłowy, większość to jednak komponenty i programy z ich wykorzystaniem to wersje shareware.

http://www.softsia.com

Witryna anglojęzyczna (USA) jest w zasadzie bankiem freewarowych programów, podzielonych na kategorie: Audio i Multimedia, Działalność, Komunikacja, Pulpit, Opracowanie, Wykształcenie, Gry i Rozrywka, Aplikacje graficzne, Dom i Hobby, Sieć i Internet.
Ważnym, z punktu widzenia programisty jest tutaj dział Opracowanie, który zawiera kompilatory, komponenty i biblioteki oraz źródła różnych języków programowania.
W tym dziale znajdujemy 40 komponentów do Delphi, pliki pomocy (Training Borland Delphi 8 [Video Lessons] 1), edytory tekstowe do pisania kodu źródłowego programu czy darmowe instalatory programów.

http://www.delphigl.com

Niemieckojęzyczny serwis poświęcony programowaniu w Delphi z użyciem OpenGL. Mimo, że teksty są w języku niemieckim, kody źródłowe mogą się przydać.
Materiały oferowane programistom zostały usystematyzowane w działy: Tutoriale, Artykuły, Pliki, Linki i Forum.
Tutoriale mieszczą w sobie treści około 100 lekcji programowania gier; podobną ilość materiału kryje w sobie dział Artykuły.
Dział Pliki kryje w sobie skompresowane (ZIP) zbiory artykułów wraz z kodem źródłowym i plikami wykonywalnymi; powyższy materiał zostal skatalogowany w 5 podkategoriach.

http://www.pascalgamedevelopment.com

Anglojęzyczny serwis skupiający ludzi piszących gry w Pascalu. Zawiera rozbudowane i przydatne forum. Na forum, katalog gier stworzonych w Pascalu obejmuje 7 wątków i 18 wiadomości; Free Pascal Delphi jest tam reprezentowany w 102 wątkach z 865 wiadomości.
Wymiana informacji w zakresie wykorzystania kompilatorów w procesie tworzenia gier jest ujęta w ramy około 400 tematów z ponad 3000 wątków.

www.rocketdownload.com

Ta witryna oferuje programy z kodem źródłowym w kategoriach freeware, shareware i trial lub demo. Można tam znaleźć wiele potrzebnych rzeczy.
W przypadku wyboru programów freeware otrzymamy ich wykaz na 5-6 stronach; szkoda tylko, że po ich skopiowaniu znaczna ich część to w zasadzie dema "proszące o pieniądze".

http://chuckr.bravepages.com

Ciekawa, duża i zarazem niesamowicie prosta witryna. Oferuje zestaw komponentów usystematyzowanych w widocznych pod postacią Menu kategoriach.
Po wybraniu odpowiedniej kategorii oferuje wykaz zgromadzonych tam komponentów, które od razu można kopiować. Tam też użytkownik może od razu połączyć się z witryną autora tego komponentu aby uzyskać dodatkowe informacje i najnowszą wersję komponentu.

www.planet-source-code.com

Witryna prosta i przejrzysta oferuje zbiory komponentów podzielane 25 kategori. Użytkownik może ponadto ustawić sobie odpowiedni filtr i przeglądać komponenty odpowiednio dla Delphi 4 do Delphi7 i Kylixa.
Również w sposób prosty i skuteczny odbywa się kopiowanie plików do swojego PC.

www.delphiarea.com

Wyjątkowo czytelna strona oferująca produkty(programy i komponenty) wykonane w środowisku Delphi i dla Delphi różnych firm. Z tych względów posiada wyjątkowo sprawne "linkowisko" do tychże firm aby tam uzyskać najnowszą wersję i ...zapłacić. Funkcjonujące w ramach tej witryny forum na szczęście funkcjonuje bez opłat.
Oto lista wszystkich dostępnych produktów w tej witrynie.(40) Artykuły - W kolejnych postach, znajdziecie kody i porady i wskazówki dotyczące programowania Delphi na systemie operacyjnym Windows.
W ramach forum - 932 tematy z zakresu programowania w Delphi.
W dziale Delphi Programowanie - 711 zagadnień o programowaniu w Delphi.
W dziale Różne - 129 tematów nie związanych z programowaniem Delphi.

http://www.dmoz.org

W dziale Komputery Programowanie Języki Delphi tej witryny 25 podkategorii z Pascala i 11 z Delphi podzialonych na działy tematyczne: kompilatory, FAQ, Pomoc i samouczki, Strony osobiste, Kod źródłowy, Free Pascal i GNU Pascal.

http://www.programmersheaven.com

Vortal wyposażony w zasoby dla programistów w języku C, C ++, C #, .NET, Visual Basic, Java, Ruby, PHP, Perl, Python i inne.
Wyposażenie forów to dziesiątki tysięcy zasobów dla programistów, w tym Delphi i Kylix. Dyskusja na tematy z problematyki Delphi - tematów 334;
Delphi dla początkujących, z pomocą eksperta - tematów 359;
Forum z tematyką Pascala obejmuje 166 tematów.

http://www.delphifaq.com

Strona ukierunkowana na problematyką programowania w Delphi. Na 679 artykułów 617 traktują o Object Pascalu.
Lista artykułów jest posortowana według niedawnej popularności dokumentu, nowe dokumenty będą najpierw pojawiały się na dole tel listy.

http://www.swissdelphicenter.com

Szwajcarska witryna zawiera wskazówki programistyczne dla środowiska Delphi. Można je kopiować i wykorzystywać w swoich programach.
Można korzystać z tych wskazówek programowych w projektach komercyjnych i freeware. Posiada wyodrębnione działy tematyczne: Porady (1548), Bazy danych (90), Pliki (137), Formularze (107), Graficzne (116), IDE (21), LAN (131), matematyczne (76), Różne (127), Drukowanie (35), system (268), VCL (243).

http://www.festra.com

Strona dla początkujących w zakresie programowania... Oferuje kompletne projekty z pełnym kodem, które pokazują jak należy wykorzystywać standardowe komponenty Delphi. W ramach witryny funkcjonuje forum; oczywiście oferuje linki do podobnych stron.

www.delphi-central.com

Strona również dla początkujących... Oferuje 50 kompletnych projektów z pełnym kodem w charakterze pomocy naukowych. Oczywiście oferuje linki do podobnych stron a w miejsce forum autor prowadzi blog i prosi o pytania..
Komponenty Delphi tej strony zostały wypróbowane i przetestowane przy użyciu Delphi 5, a ponieważ zawierają pełny kod źródłowy to nie powinno być zbyt trudne by wykorzystać je w kolejnych wersjach Delphi.

 

Inne, zagraniczne witryny o tematyce Delphi

  • http://www.delphigroups.info/
    Vortal poświęcony forum o Delphi - zawiera 100 tys wątków. Szkoda tylko, że strona nie posiada wyszukiwarki, która pozwoliłaby na łatwa selekcje tego materiału.

  • http://stackoverflow.com
    Duży, ukierunkowany na gromadzenie pytań i udzielanie odpowiedzi. Pytań z tagiem Delphi jest tam 37149. Wyszczególnione na stronie forum jest w zasadzie linkiem, który doprowadza do faktycznego forum, funkcjonującego na stronie embarcadero.com. Tam wątki o Delphi liczone są setkami.

  • https://sourceforge.net
    Tam 4000 wątków o aplikacjach w Delphi w tym ok 300 o Object Pascalu. Tematyka podzielona na działy: Audio Video, Business, Komunikacja, Rozwój, Edukacja, Gry, Grafika, Bezpieczeństwo i Media oraz Administracja systemu.

  • http://felix-colibri.com/
    Na stronie bogaty zbiór artykułów z kodem źródłowym oraz ponad 1000 linków do stron z materiałami o programowaniu.
    Felix COLIBRI służy również programistom jako konsultant Delphi dla wyizolowania lub rozwiązywanie problemów; możliwy jest audyt projektu, tworzenie niestandardowych komponentów Delphi, doradztwo w zakresie komunikacji, obsługi statystyk, oprzyrządowanie, kompilatorów i tłumaczy.

  • https://www.delphi-treff.de
    Materiał tej strony pogrupowany w działach tematycznych: O delphi, Object Pascal, Tips&Tricks, Poradniki, Forum i Pliki do pobrania. Tam składnia i struktura języka Object Pascal, poradniki, forum oraz przykładowe procedury.

  • www.wimb.net
    Ta strona jest podzielona na sekcje z pokaźną dawką informacji w każdej z nich.
    Sekcja Delphi to teraz 29 programów Delphi z plikami pomocy i kodem źródłowym do pobrania.
    Strona pobierania to Wszystkie pliki do pobrania z linkiem do szczegółowej strony informacyjnej z darmowymi programami Delphi.
    Sekcja Hobby O czytaniu książek, krótkofalarstwie, sterowaniu komputerowo modeli kolejowych i innych.

  • http://www.delphiforfun.org
    Z tej strony można pobrac około 250 programów spakowanych do plikow ZIP.
    W każdym programie są kody źródłowe projektu tego programu (xxx.dpr), plik treści (U_xxx.pas) oraz plik formy (U_xxx.dfm).
    W opcji Narzedzia można zaopatryć się w szereg programów znacznie przyśpieszajacych proces tworzenia programów - w sumie 16 użytecznych programów.

  • http://www.inner-smile.com
    Na stronie linki i wskazówki dla programistów w środowisku Delphi. Niestety, znaczna część linków prowadzi do nieistniejących już stron.
    Zakładka Narzedzia programowe zawiera wykaz potrzebnego programiście oprogramowania i metodą linków odsyła potrzebującego do odpowiedniej strony.

  • http://www.delphibasics.co.uk
    Ta strona internetowa zapewnia pomoc i omawia procedury Delphi stanowiące podstawę tego języka. Daje wprowadzenie do języka objektowego Delphi dla początkujących, a także zapewnia gotowy materiał dla doświadczonych programistów.
    Oprócz bogatego zestawu materiałów z kodem źródłowym strona oferuje poradniki z zakresu: Delphi typy danych, programowanie, pliki, tekst, grafika i drukowanie, itp.

  • www.delphigamedev.com/
    Strona poświęcona wykorzystaniu wieloplatformowej i otwartej biblioteki muzycznej OpenAL w Object Pascalu.
    Na forum znajdujemy kilka tysięcy tematów o problematyce tworzenia gier; Menu Linki odsyła nas do 28 stron z tematyką tworzenia gier.
    Menu Pliki do pobrania oferuje 30 tutoriali z tematyką tworzenia gier. Atutem strony jest również zaawansowana wyszukiwarka.

  • http://sheepdogguides.com/tut.htm
    Strona domowa autora zawiera samouczki w kursach programowania z Delphi i Pascala. Tutoriale opracowane przez autora. W zakładce - Inne materiały dla programistów - są linki do redakcji gdzie znaleźc można specyficzne materiały dla programistów.

  • http://www.hotkey.net.au
    Autor na swojej stronie domowej umieszcza artykuły i poradniki z dziedziny programowania. Stosunkowo skromne sa tam pytania i wskazówki oraz grupy dyskusyjne i dyskusja o srodowisku Delphi.

  • http://hikele.de
    Strona domowa z komponentami Delphi autora do pobrania. Komponenty są oczywiście Freeware i powinny być używane tylko w programach, które także są darmowe. Zostały one napisane i przetestowane z Delphi4; zestawy, wraz z kodem źródłowym, powinny działac bez problemu w późniejszych wersjach Delphi.

  • http://www.delphifree.de
    Ta strona jest zbiorem dobrze udokumentowanych porad i wskazówek dla wszystkich, którzy mają do czynienia z Delphi. Wszystkie moduły są darmowe, więc można je stosować we własnych aplikacjach. W przeciwieństwie do tego, komercyjne ich wykorzystanie wymaga zgody autora.

  • http://www.gexperts.org
    GExperts to darmowy zestaw narzędzi wbudowanych w celu zwiększenia produktywności programistów Delphi i C++ Builder, dodając kilka funkcji do IDE. GExperts jest rozwijany jako oprogramowanie Open Source i zachęcamy wkład użytkowników do projektu.

  • http://www.freeware-download.com
    Na stronie kilkaset komponentów i narzędzi przydatnych w programowaniu Delphi, w tym: ASP(24), Bazy danych(274), Textowe(18), Narzędzia (201).

  • http://www.vokotex.de
    Stronka o programowaniu w Delphi. Praktyczne poradniki dla programisty, a wszystko za darmo. Własnych projektów open source autora z kodem źródłowym -9, projekty z kodem źródłowym -36, przykłady programowania MIDI -4, komponenty z lub bez źródła -6, programowanie gier w Delphi, wszystkie przykłady z kodem źródłowym.-8.

  • http://www.pcfreunde.de
    Strona bogato wyposażona w artykuły z zakresu programowania; Forum oferuje ponad 1500 wiadomości i komentarzy. Wykazy plików do pobrania mieszczą się na 4 stronach. Pliki do pobrania usystematyzowane według kategorii: Audio, Nauka i Edukacja, Biznes i Pieniądze, Grafika, fotografia, projektowanie, Internet, Programowanie bezpieczeństwo, Gry, Narzędzia i system, Wideo.
    Do pobrania są 32 programy skompilowane w Delphi, niektóre jednak bez kodu źródłowego.

  • http://www.lessing-gymnasium.de
    Strona zawiera elektroniczne podręczniki dla uczniów gimnazjów z zakresu programowania. Materiał w języku niemieckim o tematach: Wprowadzenie do Delphi, Algorytmy i programy, Klasyfikacja języków programowania, Wizualne Programowanie w Delphi, Podstawy programowania z Delphi, Delphi IDE, Zasada programowania zdarzeniami, Kolejność etapów programowania w Delphi, Zarządzanie projektami w ramach Delphi.

  • http://www.freebyte.com
    Przewodnik Freebyte do swobodnego programowania Delphi. Zawiera materiały z zakresu: Delphi IDE i kompilatory, biblioteki, bezpłatne skrypty, komponenty bazodanowe, algorytmy szyfrowania, wydruki i raporty, bezpłatne biblioteki graficzne i programy z kodem źródłowym. Ponadto jest tam szereg poradników, odniesień i porad.

  • http://www.rolandgruber.de
    Tutaj znajdziesz darmowe programy autora wraz z niezbędnymi do nich komponentami. Są one pakowane w plikach .ZIP. Komponenty i programy mogą być używane prywatnie i komercyjnie (w sumie 8). Programy te nie są już aktualizowane odkąd autor przeszedł na Linuksa.

  • http://www.luziusschneider.ch
    Stronka z zestawem ok. 40 programów edukacyjnych dla szkół. Przeważnie są to programy freeware. Interfejs większości programów obsługiwany jest w języku niemieckim i angielskim. Programy spakowane w postaci samorozpakowujących się archiwów.

  • http://vincentius.dk
    Stronka Vincentius.dk oferuje zestaw darmowych programów autora, opracowanych w srodowisku Delphi 7 (32 bit). Programy są dystrybuowane w programach instalacyjnych, niektóre programy są dwujęzyczne (Duński / angielski). Wszystkie programy działają dobrze na Windows 95 do Windows 8, także w 64-bitowych.