Wybrane jedynie polskie witryny o tematyce Delphi

http://delphi.icm.edu.pl

Ta strona to numer 1 wsród stron polskich i chyba całego globu. Oferuje komponenty i programy wzorcowe do wszystkich typów Delphi, Kylixa i BC++. Nawigację wsród ogromnej masy komponentów umożliwia sprawna wyszukiwarka.
Oprócz tego użytkownika witryna informuje, które komponenty zostały w ostatnim czasie zaktualizowane, a które są komponentami nowymi. Ściąganie plików do swojego PC przebiega sprawnie i bez zbędnych operacji pytania się o serwer, stronę autora itp.

http://4programmers.net

Serwis poświęcony programowaniu w Delphi, PHP i C++. Posiada największe forum dyskusyjne.
Szczególnie cenne są jego katalogi z artykułami, pytaniami oraz dokumentacją. Kopalnią informacji i cenną pomocą dydaktyczną cechuje się dział "Gotowce" , w którym członkowie forum udostępniają swoje kody źródłowe dzieląc się swoimi osiągnieciami lub szukając pomocy dla rozwiązania pewnego problemu.

http://www.unit1.pl

Wortal zawiera bogaty zbiór artykułów poświęconych programowaniu, kody źródłowe oraz biblioteki. Na szczególną uwagę zasługuje duży zbiór materiałów poświęconych programowaniu gier przy użyciu OpenGl oraz DirectX.
Problematyka Delphi jest tutaj zgrupowana w działach tematycznych :Programowanie, Tworzenie Gier, Projekty i Download.

http://www.coderscity.pl

Bogato wyposażona witryna w oprogramowanie biurowe, biblioteki, webmasterstwo oraz programowanie niskopoziomowe (asemblerowe) i o rozbudowanym formu. Posiada wyodrębnione działy, poświecone językom programowania. Dział Pascala i Delphi oferuje 50 stron kodów źródłowych tego środowiska.

http://pascal.kurs-programowania.pl/

Kurs programowania jest przeznaczony dla studentów i uczniów szkół średnich. Przykłady i artykuły pomogą Ci przyswoić niezbędną wiedzę, by tworzyć profesjonalne programy. Nauczysz się tworzyć proste obliczenia matematyczne, budować własne bazy danych a także tworzyć gry komputerowe w Pascalu!
Skorzystaj z przeszło 70 artykułów kursu programowania w Turbo Pascalu on-line! Naucz się programować i rozumieć kodowanieWszystko o Pascalu, Turbo Pascalu oraz Delphi.

http://forum.pclab.pl

PCLab.pl w ramach świadczenia usługi Forum udostępnia Użytkownikom zasoby swojego systemu teleinformatycznego, aby mogli umieszczać swoje komentarze w sieci Internet w ramach Serwisu PCLab.pl.
Kierownictwo vortalu nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Użytkowników. Nie ponosi również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi.
Na forum w zakresie oprogramowania użytkownik znajduje artykuły mieszczące się na 465 stronach, wtym 26 stron z problematyki Object Pascala i 30 stron z Turbo Pascala.

http://lukashp.pl/

Serwis udostępniający autorskie artykuły (programowanie w Delphi, sztuczna inteligencja, inne techniczne) oraz autorskie programym informacje na temat prowadzonych przez autora badań i eksperymentów. Serwis jest zupełnie darmowy, nie wymaga rejestracji.

http://hackme.pl

Hackme jest witryną ukierunkowaną na szeroko pojętą problematykę związaną z środowiskiem Delphi.
Ponadto udostępnia gry hakerskie oraz skrypty (JavaScripts i PHP) dla webmasterów.
Dział Delphi jest podzielony na: Kursy, Faq, Źródła, Komponenty i Artykuły.

forum.komputerswiat.pl

Teraz nowa, lepsza odsłona forum stanowiąca połączenie forum.komputerswiat.pl, forum-gamezilla.komputerswiat.pl i forum.ks-ekspert.pl. Jeżeli miałeś konto na którymś z tych forów, mogą Cię dotyczyć zmiany nazwy nicka.
Dział Oprogramowanie tego vortalu zawiera ok. 50 tysięcy tematów, jednak problematyka Delphi, Object Pascala, Turbo Pascala i Lazarusa jest tam reprezentowana na nieco ponad 500 stronach.
Forum Czasopisma Komputer ekspert zawiera porady, które były wcześniej drukowane w poszczególnych numerach tego czasopisma. Tu wszystko w jednym miejscu.

http://helion.pl

W ramach prowadzonego Serwisu Helion oferuje sprzedaż produktów oraz treści cyfrowych Użytkownikom, po wcześniejszym dokonaniu zamówienia przez Użytkownika.
Informuje o książkach znajdujących się w sprzedaży, w przygotowaniu i o książkach aktualnie niedostępnych.
Baza książek z tematyką programowania w Delphi jest szeroka (80 pozycji), chociaż aktualnie dostępnych jest tam 10 pozycji.

http://forum.pcformat.pl

Zakładka Forum tej witryny zawiera wskazówki rozwiązania wielu problemów z zakresu programowania w Delphi.
Tam należy szukać rozwiązań, wiedzy i odpowiedzi (skorzystaj z pola Szukaj). Nawigacja w Menu dostarcza pytań i rozwiązań według kategorii: Oprogramowanie, Sprzęt, Internet, Telekomunikacja, Sieci komputerowe, Bezpieczeństwo, Alternatywne systemy, Poradnik webmastera, Programowanie, Foto-Audio-Wideo.
Przed wykorzystaniem jednego z artykułów tego FAQ należy zapoznać się z Informacjami Prawnymi.

http://www.download.net.pl

Strona oferuje programy, sterowniki, gry oraz forum. Programy oferowane są dla różnych systemów operacyjnych w 7 kategoriach.
Wyszukiwarka zestawia te programy według uznania użytkownika - alfabetycznie, chronologicznie lub według popularności.
Oferuje programy dla programistów,które służą wspieraniu i ułatwianiu procesu tworzenia oprogramowania. Oprogramowanie do programowania zawiera takie aplikacje jak edytory kodu, kompilatory.
Szczególnie przydatnymi dla programistów mogą pobrane z tej witryny: - Delphi to C++ Builder - niezwykle proste w działaniu narzędzie które pozwoli na zamianę składni języka Delphi na składnię języka C++,
- DeDe - prosty i szybki dekompilator aplikacji kompilowanych przy użyciu Delphi 2,3,4,5 i 6 Builder,
- Active Query Builder Free Edition - darmowy komponent dla środowisk Borland Delphi i C++ Builder pozwalający na łatwe tworzenie relacji,
- Absolute Database - darmowa do użytku prywatnego alternatywa dla BDE. Narzędzie jest rozbudowanym systemem baz danych,
- MySQL Data Access Components - biblioteka będąca nie wizualnym komponentem dla projektów Borland Delphi, C++ Builder i Kylix, itp

http://programy.net.pl/

Strona oferuje ok. 1300 programów do importu oraz zestaw artykułów od użytkowników.
Spory procent programów i gier wymaga jednak rejestracji..czyli kupna.
Dział Programowanie oferuje Deburgery, dekompilatory, Edytory, Kompilatory, Komponenty, biblioteki oraz tworzenie instalatorów.
Materiałów źródłowych brak ale można zaopatrzyć się tam w potrzebne programistom edytory, kompilatory (Free Pascal, PHP, Turbo Pascal, Turbo delphi Explorer, Turbo delphi for .NET) czy niezbędne do dystrybucji programów instalatory.

http://dobreprogramy.pl

Największy chyba polski serwis poświęcony programowaniu. Starannie wyselekcjonowana baza programów, spolszczenia,nowości, testy, artykuły, demonstracje,porady, konkursy, forum.
Zwraca uwagę znaczna liczba programów edukacyjnych i graficznych. Ten serwis trzeba sukcesywnie przeglądać.
Materiałów z problematyki Delphi należy szukać w dziale Programowanie i na Forum w dziale Sprawdzone porady.

http://www.flash.com.pl

Strona ukierunkowana na fora uczestników i wymianę informacji w zakresie programowania, baz danych i na tematy pokrewne. Tematyka została posegregowana na działy: Bazy danych, ASM, C, Delphi, Java, JavaScript, Pascal, Perl, Php, Python, VisualBasic, XML.
Problematyka Delphi ujęta została w 1325 tematach; Pascal reprezentują 23 tematy.

http://www.programuj.com

Myśl przewodnia tej witryny to Moja Pasja Programowanie. Tematyka tego programowania została rozbita na działy:
- Borland C++ Builder -Pytania dotyczące Borland C++ Buildera;
- Microsoft Visual Studio - Sprawy związane z Visual C# i Visual C++;
- Linux - Programowanie pod linuxem;
- Java - Programowanie w języku java;
- Pascal - Turbo Pascal i te sprawy oraz Inne - Pozosałe języki programowania, algorytmy i wszelkie inne sprawy związane z programowaniem.
Problematykę Pascala i Turbo Pascala ujęto na 33 stronach tego forum.

http://www.pazera-software.pl

Strona z darmowymi programami autorstwa Jacka Pazery. Przeważnie są to programy multimedialne, programy narzędziowe i inne.
Wszystkie one są udostępnione na licencji freeware. Mogą być swobodnie rozpowszechniane na stronach internetowych, na płytach dołączanych do magazynów komputerowych i w innej formie, jednak zabrania się czerpania korzyści finansowych z ich dystrybucji przez osoby trzecie.
Dla programistów Delphi przydatnymi mogą być wskazówki (opcja Poradniki w menu) dokonywania konwersji plików multimedialnych FLAC,Ogg,FLV,AMR,M4a na MP3 by takie wykorzystywać w programach kompilowanych w Delphi.

 

Ponadto warto zobaczyć

http://delphinek.blox.pl

Prowadzony przez autora blog jest w zasadzie kursem dla początkujących programistów w zakresie wykorzystania standardowych kontrolek i komponentów (wybranych) środowiska Delphi, np. edytot tekstu, menu podręczne, zamknąć system, uruchomić ponownie Windows lub komputer.

http://www.delphiforfun.org

Strona emerytowanego programisty z Wirginii, który w pracy wykorzystywał różne języki programowania - Fortran, Assembler, RPG, COBOL, C, Pascal - by swoją pasję znaleźć w Delphi, TurboExpert.
Z powyższych względów strona zawiera kompletne kody źródłowe programów do adaptacji na swój użytek i kompilacji w Delphi, w sumie ok.250 programów.

http://www.jelcyn.com

Na stronie Jelcyna znaleźć można masę darmowych programów i porad dla komputerowców.
Autor tutaj publikuje tylko swoją twórczość. Jego programy nie zawierają procedur destrukcyjnych, ani szpiegów przechwytujących wpisywane hasła itp.
Dział Programowanie tej strony zawiera publikacje plików źródłowych autora z programowania w QBasic, Pascal, C/C++, VB, Delphi, Pliki wsadowe BAT, JS, VBS, VBScript i inne.

http://forum.dobreprogramy.pl

To największy i najbardziej uznany polski serwis internetowy poświęconym szeroko pojętej tematyce nowych technologii.
Forum dla specjalistów programowania oferuje tematy w 7 kategoriach, w tym oczywiście w zakresie środowiska Delphi.

http://forum.instalki.pl

W portalu pytania i odpowiedzi forumowiczów również z zakresu programowania.
Cennym również nabytkiem może być dostępna tam (https://forum.instalki.pl/lista-darmowych-programow-t5763.html) lista darmowych programów, które są odpowiednikiem ich płatnych wersji.

BoardFrazPC.pl

W tym vortalu (vortal technologiczny) wszelkie nowinki z dziedziny techniki, elektroniki i komputeryzacji.
W dziale Tematy forumowicze wymieniają poglądy również w zakresie programowania i uzyskują pomoc od bardziej doświadczonych kolegów.

http://www.forumowisko.pl

Z chwilą dokonania rejestracji na forum jest możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami forum na rózne tematy, w tym z zakresu programowania.

http://www.eioba.pl

W zakładce Technologia szereg porad z zakresu: programowanie, internet, php, oprogramowanie, algorytmy, komputery, komputer, hardware, www, bezpieczeństwo.
Szczególnie pomocne mogą byc artykuły z zakresu optymalizacji kodu w Delphi oraz opisy funkcji i procedur tego środowiska.

http://www.dzyszla.aplus.pl

Strona z dorobkiem programisty mgr inż. Dżyszla. Zawarte na niej porady są zgrupowane w 3 tematycznych działach: Sprzęt, Oprogramowanie i Programowanie.
Wszystkie te artykuły są autorstwa w/w autora i objete prawami autorskimi.
Na forum problematyka o Delphi stanowi jedynie 8 wątków.

http://www.e-comet.info

Tam darmowe programy użytkowe pod Windowsa i Linuksa oraz Hacking i Kody gier.
Jako oddzielną kategorię wyodrębniono programy internetowe i programy biurowe. Pod opcją Programowanie można wykorzystać 20 artykułów przeważnie o PHP.
Problematyka o Delphi jest tutaj raczej skromna.

-->

http://www.ofkurs.kgb.pl

Strona zawiera różnorodne treści z zakresu programowania w różnorodnych środowiskach. Autorzy strony przyjęli i realizują koncepcję prezentacji materiałów w postaci kursów, które są spakowanymi plikami ZIP lub RAR.
Na powyższej stronie środowisko Delphi jest reprezentowane w postaci 8 takich plików; Turbo Pascal jest na stronie wyodrębniony w postaci 22 kursów (plików ZIP i RAR).

 

Katalogi zawierające darmowe linki do stron

http://katalog.artevia.pl  http://katalog.di.com.pl   http://programy.topka.pl   http://www.fragilla.pl   http://www.gasik.pl   http://www.jaclaw.info   http://www.JAFSE.COM   http://www.kafito.pl   http://www.katalog.kz1.pl   http://www.Linkman.pl   http://www.maxserwer.com   http://www.rejestracjastron.eu   http://www.searchmenot.pl   http://www.spistron.pl   http://www.WOW.pl   http://Piel.pl   http://dodaj.info   http://www.katalog4u.com   http://toplista.pl   http://www.katalog.mc.portal.pl   http://spisstron.cba.pl   http://www.urlcatalog.net/pl   http://www.webcatalog.pl   http://katalog.stalowa-wola.net   http://skocz.com   http://blueweb.pl  http://katalog.inforam.pl  http://www.wzrost.net  Katalog Orangee.pl  http://1seo.cba.pl  http://www.bacari.pl  http://www.kafito.pl  http://www.thebest-strony.pl  http://www.seo-city.net  http://www.web-katalog.pl